Veikla

Tyrimai

NVO teisės institutas nuolat tiria teisinę aplinką Lietuvoje, taip pat vykdo įvairaus pobūdžio lyginamuosius tyrimus. Šie tyrimai paprastai vykdomi kaip viena iš įgyvendinamų projekto dalių, tačiau taip pat priimame ir užsakymus atlikti tyrimus, kiek jie yra susiję su ne pelno teise ir visuomeninių iniciatyvų vaidmeniu valstybės gyvenime.

Pagrindiniai NVO teisės instituto atlikti tyrimai.

Konsultacijos

2008 m. Instituto atliktos apklausos metu paaiškėjo, kad daugiau kaip 80% nevyriausybinių organizacijų Lietuvoje trūksta teisinių žinių. Dėl šios priežasties mes siekiame sukurti sistemą, kuri užtikrintų visuotinį NVO priėjimą prie teisinių paslaugų. Mūsų įsitikinimu, NVO veikla bei pačių organizacijų struktūra yra tokios specifinės, jog dažniausiai paprastos teisininko kvalifikacijos užtikrinti nevyriausybinių organizacijų poreikius nepakanka. Dėl to NVO teisės institutas iš vienos pusės jungia teisininkus bei ekspertus, kurie specializuojasi NVO teisės srityje, o iš kitos p.ės priima užsakymus iš organizacijų bei kitų suinteresuotų asmenų, (nepriklausomai nuo jų veiklos regiono). Tikimasi tokia sistema užtikrinti tinkamą NVO galimybę pasinaudoti teisine pagalba bet kada esant poreikiui.

Ekspertai bei teisininkai, norintys prisijungti prie NVO teisės instituto iniciatyvos, daugiau informacijos gali rasti skiltyje „Ekspertams".

Nevyriausybinės organizacijos apie probleminius klausimus ir teikiamas konsultacijas plačiau skaitykite skiltyje „Organizacijoms".

Projektai

Savarankiškai rengiame projektus NVO teisės srityje. Paprastai jais siekiama atkreipti valdžios institucijų dėmesį į egzistuojančias problemas, pasiūlyti galimybę kaip tam tikras susijęs reglamentavimas gali būti pagerintas. Iš kitos pusės vykdomas pačių organizacijų švietimas - atskiroms organizacijų grupėms rengiami informaciniai seminarai, teikiami mokymai, sudaromi leidiniai ir pan.

NVO veiklos sritys bei formos yra labai įvairios, todėl visuomet džiaugiamės galėdami prisidėti prie bet kurios iš jų teisine ekspertize. NVO teisės institutas nuolat ieško organizacijų - partnerių, kurios norėtų atlikti bendrus projektus, kuriais siekiama skatinti nevyriausybinės veiklos profesionalumą bei skaidrumą. Jei esate įstaiga ar organizacija, kurią domina tokio pobūdžio bendradarbiavimas, ar tiesiog turite idėjų kaip galėtų būti pagerinta jūsų NVO sektoriaus veikla - informuokite mus, esame nuolat atviri pasiūlymams.