NVO mugė. Puiki karjeros pradžia?

Vasario 24 d. Vilniaus Universiteto teisės fakultete vyko NVO mugė "Kas, jei ne aš?". Šiuo renginiu buvo siekiama praplėsti požiūrį į teisininko profesiją bei paraginti teisės studentus domėtis plačia ir įvairia pilietinio sektoriaus veikla.  

NVO mugėje savo veiklas teisininkams pristatė daugiau nei 10 nevyriausybinių organizacijų, veikiančių žmogaus teisių, pabėgėlių teisės, gyvūnų gerovės, skaidrumo didinimo, donorystės ir kitose srityse. Organizacijos studentams pasakojo ką teisininkai veikia atitinkamose srityse bei siūlė savanorystės, praktikos ir įsidarbinimo galimybes.

Renginio metu vyko diskusija, kurioje patyrę teisininkai, savo veiklą vienaip ar kitaip susiję su pilietine veikla, dalijosi asmenine patirtimi ir pasakojo kokią reikšmę veikla NVO turėjo jų karjeroje. 


Diskusijos dalyviai vienbalsiai sutiko, kad aktyvus įsitraukimas į nevyriausybinių organizacijų veiklą yra ypač naudingas jaunam žmogui. O veikla NVO ne tik padeda praplėsti akiratį, bet ir suteikia galimybę susipažinti su įdomiais žmonėmis, kurie jus pastebės ir įsimins kaip aktyvų ir pasauliu besidomintį žmogų. Tad tokios pažintys be abejonės turės teigiamą įtaką jauno žmogaus karjerai.

Veikla NVO taip pat gali tapti puikiu pagrindu siekiant prestižinių stipendijų bei stažuočių. Įvairūs fondai ar filantropai investuodami į jaunus žmones atidžiai domisi ar kandidatai yra motyvuoti bei pilietiški. "Asmeniškai man, būtent savanorystė NVO teisės institute, dar studijų metais, padėjo pagrįsti mano paraišką fondui ir išvykti į metų trukmės stažuotę Jungtinėse Amerikos Valstijose" - teigia Aurelija Olendraitė, NVO teisės instituto direktorė.

Neretai teisininkai, iš arčiau susipažinę su NVO sektoriumi bei matydami prasmę šių organizacijų veikloje, šiame sektoriuje ir pasilieka. O tiems kurie pasuka į verslą ar valstybės tarnybą, įsidarbinant, patirtis įgyta pilietinėse organizacijose, suteiks didesnio pranašumo palyginti su kandidatais, kurie jokia aktyvia veikla neužsiėmė ir jokiomis iniciatyvomis nesidomėjo.

Kaip teigė advokatas Algimantas Šindeikis "Atmosfera akademinėse institucijose ir realiame gyvenime, už universiteto sienų, gerokai skiriasi. Todėl įsitraukimas į pilietines iniciatyvas labai naudingas norint neatitrūkti nuo tikrojo pasaulio". 

NVO mugės diskusijoje dalyvavo Lietuvos neįgaliųjų forumo prezidentė Dovilė Juodkaitė, Lietuvos vartotojų organizacijų aljanso prezidentė Eglė Kybartienė, advokatas bei aktyvus visuomenės veikėjas Algimantas Šindeikis ir advokatas, NVO teisės ekspertas Rytis Jokubauskas.

 

Dėkojame renginio dalyviams ir partneriams.

Daugiau renginio akimirkų.

2016/02/24